Archive for Září, 2007

Podrobné řešení záhady vraždící smradlavé opice

Čtvrtek, Září 13th, 2007

Ben Jordan: Paranormal Investigator Case 1 - In Search of the Skunk ApeAčkoliv je první případ vyšetřovatele paranormálních jevů Ben Jordana - In Search of the Skunk Ape - poměrně jednoduchou adventurou, přesto si zaslouží alespoň stručný návod. Stačí totiž jen malá chvilka nepozornosti, či nepochopení některých anglických slovíček a můžete se během pátrání po vraždící smradlavé opici velmi rychle ztratit.

(Celý příspěvek…)

Ben Jordan a jeho první záhadný případ

Čtvrtek, Září 13th, 2007

Ben Jordan: Paranormal Investigator Case 1 - In Search of the Skunk ApeSympatický vyšetřovatel paranormálních jevů Ben Jordan se představuje ve svém prvním dobrodružství a myslím, že rozhodně nebudete litovat času stráveného nad případem záhadné vraždící smradlavé opice.

(Celý příspěvek…)

Ben Jordan: Paranormal Investigator Case 1 - In Search of the Skunk Ape

Středa, Září 12th, 2007

Hned první část této detektivní série představuje velmi kvalitní freewarovou adventuru, která se dočkala již několika dalších pokračování. Tato sice poměrně krátká, ale čtivými dialogy nabitá, zajímavá a napínavá hra nás seznamuje s novopečeným soukromým detektivem Ben Jordanem, který odjíždí řešit na Floridu svůj první velký případ - záhadu vraždící smradlavé opice.

(Celý příspěvek…)

Opravdu nevíte, jak tuto adventuru dokončit?

Středa, Září 12th, 2007

The Easter Bunny’s Splendiferous AdventureNávod na tuto adventurní hříčku si ani nezaslouží být označen jako velmi krátký. Spočívá totiž v jednom jediném úkonu, který musíte provést, abyste hru úspěšně dokončili. I přesto však tento návod spatříte až po přečtení celého příspěvku, abych tak nezkazil začínajícím a velmi nezkušeným hráčům případnou radost nad vyřešením této “zapeklité” adventury.

(Celý příspěvek…)

Velmi krátké dobrodružství velikonočního zajíčka

Středa, Září 12th, 2007

The Easter Bunny's Splendiferous AdventureAčkoliv jde jen o velmi krátkou adventurní hříčku vytvořenou v oblíbeném programu Adventure Game Studio (AGS), nelze se během jejího hraní ubránit ironickému úšklebku na tváři, i když konec hry vlastně není vůbec k smíchu, ale spíše k zamyšlení.

(Celý příspěvek…)

The Easter Bunny’s Splendiferous Adventure

Středa, Září 12th, 2007

Spíše krátkou satirickou hříčkou než opravdovou adventurou je toto “velkolepé” dobrodružství velikonočního zajíčka. Jde o autorskou prvotinu Francisco Gonzalese, který hru vytvořil během necelých dvou hodin a již předem v přiloženém textovém souboru všechny potenciální hráče upozorňuje na obezřetnost při hraní, neboť by tato adventura mohla klidně i někoho urazit.

(Celý příspěvek…)

Začínáme!

Středa, Září 12th, 2007

Po dlouhém a poměrně složitém rozhodování, zda bude mít nový web zabývající se adventurami ještě vůbec nějaký smysl, a výběru vhodného redakčního systému (Wordpress), už snad konečně začnu pravidelně publikovat. Hlavním cílem těchto internetových stránek bude zejména shromažďovat a přehledně třídit všechny dostupné informace o adventurách.

(Celý příspěvek…)