Zapeklitá slovní hádanka - postupné oslepení trojhlavého draka

Trojhlavý drak, kde každá hlava má dvě oči, které můžete postupně klikáním myši oslepit. Výborná černobílá freeware adventura Spooks obsahuje také jednu slovní hříčku, jejíž řešení ale není vůbec jednoduché. Na první pohled jde sice o nesmyslnou říkanku, ale její správné řešení (oslepení trojhlavého draka) je nutné pro další pokračování ve hře.

Celé znění této hádanky sice vypadá velmi jednoduše, ani angličtina dokonce není příliš složitá, ale vůbec to nevypadá, že by šlo o kamuflovaný postup jak postupně oslepit všech šest očí figuríny trojhlavého draka.

Na nepatrném papírku objevíte podivnou hádanku, jejíž řešení je návodem jak oslepit tříhlavého draka.

Twice Three
One Twice
Only One
Two and Thrice
Twice Two
Blind Mice
Riddle Solved
Very Nice

Trojhlavý drak, kde každá hlava má dvě oči, které můžete postupně klikáním myši oslepit.

Kliknutím na každé ze šesti dračích očí ho zamáčknete (oslepíte = blind) a už nejde vrátit zpět. Postupovat můžete v libovolném pořadí, což nám bohužel dává velmi mnoho různých možností a nejde je tak vyzkoušet všechny. Po oslepení všech očí jsem se dostal zpět do hry s vysvětlením, že se nic nestalo, takže můj postup patrně nebyl správný. Na nic jiného kliknout nelze, inventář je neaktivní.

Zatím jsem na to nepřišel, i když vím, že lze řešení jednoduše nalézt během chvilky na internetu, tak se přesto ještě zkusím párkrát zamyslet. Vždyť to vypadá tak jednoduše.

Comments are closed.