Během několika týdnů vyjde rozsáhlá freeware adventura The Treasured Medallion

The Treasured Medallion (1)

A v tomto případě myslím slovem “rozsáhlá”, že bude tato adventura opravdu rozsáhlá, a to i ve srovnání s plnohodnotnými komerčními tituly. Ostatně posoudit to můžete sami. Autorka slibuje mnoho nelineárních hádanek, odhadovaný herní čas 30 - 40 hodin, více než 350 lokací k prozkoumání a 60 postav, se kterými se během hry postupně setkáte. Hra je již kompletně dokončena a probíhá betatest, který by mohl být během 2 - 3 týdnů úspěšně dokončen.

Autorkou hry je Anne Hemenwayová, využití 3D grafiky, která pomohla tvorbě této hry (přenést úvahy o hře v realitu). Celý projekt trval 2,5 roku a slibuje, že tato první hra nebude zdaleka tou poslední. Další podrobnosti naleznete na stránkách samotné autorky, kde si také můžete ihned stáhnout intro hry (prolog, 2,45 MB). Grafika sice není prvotřídní, ale intro má napínavý spád, což se počítá.

Trochu nás sice děsí velikost celé hry, která má mít po rozbalení 1,5 GB, takže stahovat budeme kolem 300 - 400 MB, ale pokud bude povedená, tak to vadit určitě nebude.

One Response to “Během několika týdnů vyjde rozsáhlá freeware adventura The Treasured Medallion”

  1. JimiH napsal:

    Kdepak, mě by nevadilo stahovat ani 1,5 GB. U Broken Sword 2.5 těch 700 MB taky stálo za to ;-). Hra vypadá velmi dobře, já příliš nehledím na dokonalý grafický look, ale na nápaditost. A tahle hra působí dost originálně, už se těším.