Nový obrázek z chystané české adventury Pat a Mat

Pat a Mat (9)

Ke hře Pat a Mat přibyl obrázek menu, který mnoho napoví o náplni hry. Hra Pat a Mat poprvé představuje hráčům postavičky Pata a Mata, dobře známé z populárního loutkového televizního seriálu “A je to…”

Hráč bude ovládat postavičky Pata a Mata, s jejichž pomocí vyřeší roztodivné úkoly. Hra základním ovládáním vychází z klasických “point-and-click” adventur nebo strategií - ovládá se tedy myší, klikáním do herního prostředí se provádějí specifické akce. Kliknutím na plechovku postava tuto sebere, kliknutím na dveře postavička dojde ke dveřím a otevře je (nebo řekne, že nemá klíč).

Kromě hlavního dobrodružství bude každý díl obsahovat několik dalších hříček jako třeba minigolf, puzzle, hledání předmětů atd. Jak vidíte, hra je sice kompletně 3D (tedy modelovaná v počítači, nikoliv kreslená), ale na rozdíl od běžné “realistické” produkce využívá veselých barev a jednoduchých modelů. Hra není ani čistě adventura, ani čistě logická hra, ani simulátor života kutilů - ale z každého zmíněného stylu si bere malý kousek, takže protřelé hráče zaujme novými postupy a nováčky nevyleká. Pata a Mata má rád každý, hra svým grafickým stylem a groteskním zpracováním potěší už malé děti, hlavní cílová skupina jsou pak děti odrostlejší a samozřejmě děti dospělé.

Čas do vydání hry si tak můžete zkrátit sledováním stejnojmenného seriálu, abyste byli třeba o něco chytřejší a připravenější na různé zajímavé úkoly a odchytili myšlení Pata a Mata. Veškeré interiéry a exteriéry, tedy dům Pata a Mata, jejich dvorek či stodola, jsou zpracovány totožně s filmovou předlohou, což potěší zvláště hardcore fanoušky. Dálší jistě radostnou zprávou je fakt, že na hře spolupracuje s vývojáři syn původního režiséra seriálu, pan Beneš. „Díky této kooperaci můžeme skutečně věrně napodobit jak atmosféru, tak vzhled celého seriálu,” dodává designér Viktor Bocan z Centauri.

Datum vydání je zatím stanoveno na rok 2009 a hra by měla vyjít nejenom pro PC, ale také Nintendo DS a Xbox 360 v české a anglické verzi.

Comments are closed.