Nový začátek aneb chystané adventurní překvapení

Nový rok je vždy časem bilancování a nových plánů. Ale tentokrát jsme pilně pracovali už koncem minulého roku a i když tento web zatím neobsahuje téměř nic zajímavého, tak během několika málo dní vyjde čeština do úspěšné freeware adventury … chvíle napětí … Dirty Split. Takže všichni hráči, kteří se této adventuře kvůli angličtině zatím vyhýbali, budou moci hrát tuto nejlepší freeware adventuru roku 2008 (podle serveru Indiegames.com) v češtině.

Samotná čeština vznikla ve spolupráci s autorem hry (Uwe Sitting, Dreamagination), který poskytl texty pro přeložení a upravil i veškeré grafické prvky a fonty. Tímto mu tedy za přímo ukázkovou spolupráci a podporu děkujeme. Přeloženo je vše (texty, menu, grafika, manuál), původní zůstal pouze velmi zdařilý anglický dabing.

Práce na překladu probíhaly během celého prosince, poslední týden je hra již pouze testována a opravují se drobné typografické chyby. Kvalitu překladu sice posoudí až sami hráči, ale myslím, že nebudou zklamáni, protože jsme překladu s manželkou věnovali mnoho desítek hodin. Informace o vydání češtiny společně s odkazem na stažení hry zde budou samozřejmě včas zveřejněny, zatím se tu můžete pokochat pouze několika obrázky z české verze. Doporučujeme tedy sledovat třeba naše RSS.

Spolu s vydáním zde bude zveřejněn i oficiální návod a recenze. A to nejlepší na konec. Máme s autory domluveno několik dalších překladů freeware adventur, které zde budeme postupně během roku zveřejňovat. Ale protože je volného času jen velmi málo, necháme si poradit i od hráčů adventur a dáme na výběr několik oblíbených freeware adventur, ze kterých budete moci podpořit svého favorita, kterého si chcete zahrát co nejdříve v češtině.

Comments are closed.